İPTAL POLİTİKASI

İPTAL POLİTİKASI

 KİRACI hareket tarihinden 91 gün öncesine dek sözleşmeyi iptal etmek isterse Important Group Travel’ a yazılı olarak talebini bildirmesi gerekir. Herhangi bir iptal durumunda aşağıdaki kurallar geçerli olur;

• Hareket tarihinden 91 gün öncesine kadar yapılan iptallerde ön ödeme bedelinden %25 kesinti yapılır ve kalan bakiye iade edilir.
• 90-60 gün öncesine kadar yapılan iptallerde ön ödeme bedelinden %50 kesinti yapılır ve kalan bakiye iade edilir.
• 59 gün öncesinde yapılan iptallerde herhangi bir iade yapılmaz.
• 59 gün öncesi yapılmış olan iptaller sonucu;


Tur tarihinde Doğal afetler dışındaki nedenlerle yapılmış iptaller sonucu teknenin boş kalması (Muadil KİRACI bulunamaması) durumunda kalan bakiye Important Group Travel tarafından KİRACIYA fatura edilir ve teknenin oluşan ticari kaybı KİRACI tarafından ödenir.
IMPORTANT GROUP TRAVEL söz konusu yatı aynı koşullar dâhilinde tur tarihine kadar başka konuklara tahsis edebilirse depozitonun fatura ve hizmet gideri kesintileri yapıldıktan sonra tamamını iade edebilir. Firmamız bu konularda haklarınızı korumayı ilke edinmiştir ve gereken yardımı ticari ahlaka uygun şekilde sağlayacaktır.


COVID 19 ve benzeri Epidemi veya Pandemi durumları söz konusu olduğu takdirde;


• Kiralanan teknenin bulunduğu ilçede/ilde kısmi veya tamamen karantina uygulaması, seyahat yasağı, Liman Başkanlığı veya Resmi makamlarca koyulan çıkış yasakları kapsamında,
• Misafirlerin ikamet ettikleri Şehir ve Ülkerlerde kısmi veya tamamen karantina uygulaması, seyahat yasağı gibi durumların oluşması ve bu sürecin tur tarihine denk gelmesi durumunda,
• Misafirlerin Covid-19 veya benzeri tehlikeli salgın hastalık teşhisi(Hastane Raporu ile ispatlaması halinde) koyulması halinde,
Yukarıda belirtilen oluşabilecek mücbir durumlar söz konusu olması halinde,
• Kiralanan teknenin müsaitlik durumuna göre, karşılıklı belirlenecek başka bir tarihe rezervasyon kaydırılabilir (Düşük-yüksek sezon fiyat farklılıkları söz konusu ise Kiracıya yansıtılır). Söz konusu değişiklik mail konfirmesi ile yapılacaktır.
• Teknenin müsaitliğinin olmaması, misafirlerin tatil tarihlerinin değiştirememesi durumunda, misafirlerce yapılan ödemeler, bir sonraki yıl Mayıs – Ekim ayları arasında misafirlerimizin tercih edeceği bir tarihte kullanılmak üzere (en az 1 ay öncesinden tarafımıza yazılı olarak talepte bulunulması şartıyla), hiçbir kesinti olmaksızın aynı tekne veya eşdeğer muadili olan bir tekneye aktarılabilir. Bu gibi durumda oluşabilecek dönemsel ya da teknelerin donanım ve konforunda yapılmış olan değişikliklerin kiralama bedelini değiştirdiği durumlarda ve döviz kurunun artışlarına göre sezon değişiminde fiyat farklılığı oluşabilir. Söz konusu değişiklik olması halinde ek sözleşme yapılacaktır.
Tüm bu unsurlar kapsamında firmamız ticari ahlaka uygun olarak misafirlerimizin tüm hak ve çıkarlarını gözeterek mağduriyet yaşamamaları için gerekli tedbirleri alıp uygulamaya koyacaktır.


İptal Politikası

KİRACI hareket tarihinden 91 gün öncesine dek sözleşmeyi iptal etmek isterse KİRALAYANA Yazılı olarak talebini bildirmesi gerekir. Herhangi bir iptal durumunda aşağıdaki kurallar geçerli olur: • Hareket tarihinde 91 gün öncesine kadar yapılan iptallerde depozitodan %25 kesinti yapılır ve kalan bakiye iade edilir. • 90-60 gün öncesine kadar yapılan iptallerde depozitodan %50 kesinti yapılır ve kalan bakiye iade edilir. • 59 gün öncesinde yapılan iptallerde iade yapılmaz. • 59 gün öncesi yapılmış olan iptaller sonucu; Tur tarihinde Doğal afetler dışındaki nedenlerle yapılmış iptaller sonucu teknenin boş kalması (Muadil KİRACI bulunamaması) durumunda kalan bakiye KİRALAYAN tarafından KİRACIYA fatura edilir ve teknenin oluşan ticari kaybı KİRACI tarafından ödenir. IMPORTANT GROUP TRAVEL Villa&Yachting söz konusu yatı aynı koşullar dâhilinde tur tarihine kadar başka konuklara tahsis edebilirse depozitonun fatura ve hizmet giderleri kesintileri yapıldıktan sonra tamamını iade edebilir. Firmamız bu konularda haklarınızı korumayı ilke edinmiştir ve gereken yardımı ticari ahlaka uygun şekilde sağlayacaktır. ***COVID 19 ve benzeri Epidemi veya Pandemi durumları söz konusu olduğu takdirde; • Kiralanan teknenin bulunduğu ilçede/ilde kısmi veya tamamen karantina uygulaması, seyahat yasağı, Liman Başkanlığı veya Resmi makamlarca koyulan çıkış yasakları kapsamında, • Misafirlerin ikamet ettikleri Şehir ve Ülkerlerde kısmi veya tamamen karantina uygulaması, seyahat yasağı gibi durumların oluşması ve bu sürecin tur tarihine denk gelmesi durumunda, Misafirlerin Covid-19 veya benzeri tehlikeli salgın hastalık teşhisi(Hastane Raporu ile ispatlaması halinde) koyulması halinde, Yukarıda belirtilen oluşabilecek mücbir durumlar söz konusu olması halinde, • Kiralanan teknenin müsaitlik durumuna göre, karşılıklı belirlenecek başka bir tarihe rezervasyon kaydırılabilir.(Düşük-yüksek sezon fiyat farklılıkları söz konusu olabilir). Söz konusu değişiklik mail konfirmesi ile yapılacaktır. • Teknenin müsaitliğinin olmaması, misafirlerin tatil tarihlerinin değiştirememesi durumunda, misafirlerce yapılan ödemeler, bir sonraki yıl Mayıs – Ekim ayları arasında misafirlerimizin tercih edeceği bir tarihte kullanılmak üzere(en az 1 ay öncesinden tarafımıza yazılı olarak talepte bulunulması şartıyla), hiçbir kesinti olmaksızın aynı tekne veya eşdeğer muadili olan bir tekneye aktarılabilir. Bu gibi durumda oluşabilecek dönemsel ya da teknelerin donanım ve konforunda yapılmış olan değişikliklerin kiralama bedelini değiştirdiği durumlarda ve döviz kurunun artışlarına göre sezon değişiminde fiyat farklılığı oluşabilir. Söz konusu değişiklik olması halinde ek sözleşme yapılacaktır. Tüm bu unsurlar kapsamında firmamız ticari ahlaka uygun olarak misafirlerimizin tüm hak ve çıkarlarını gözeterek mağduriyet yaşamamaları için gerekli tedbirleri alıp uygulamaya koyacaktır.

Sizi Arayalım

İlan Ara

Important Yachting