Bodrum - Gökova - Bodrum

Bodrum - Gökova - Bodrum

Bodrum' dan başlayrak tüm Gökova Körfezi' ni gezebileceğiniz eşsiz bir rota.

 Misafirler öğleden sonra tekneye yerleşirler. Turun ilk servisi akşam yemeği ile başlar. Bodrum' u daha önce görmeyen misafirlerimiz yemek vaktine kadar küçük bir şehir turu yapabilirler. Bodrum eğlence hayatı, deniz, kum, güneş dışında aynı zamanda tarihi dokusuyla da görülmeye değer bir yerdir. Dierseniz de yemeğe kadar teknede dinlenebilirsiniz. Geceleme Bodrum Limanı'nda yapılır. 


 Kahvaltıdan sonra ekibimiz tur programı ve tekne yaşamı hakkında bazı bilgilendirmeler yapacaktır. Daha sonra Orak Adası' na doğru hareket edilir. Orak Adası' nın turkuaz sularında verilen yüzme molası ve öğle yemeğinden sonra akşam yemeği ve geceleme için Çökertme ’ye hareket edilir. Gece Çökertme' de geçirilir. İsteyen misafirler sahilde türkülere konu olmuş olan Çökertme sahilinde yürüyüş yapabilirler.

Sabah erkenden Yedi Adalar' a doğru hareket edilir. Buradaki ilk durağımız Küfre Koyu' dur. Burada kahvaltı edildikten sonra bu güzel koyun keyfini çıkarmanız için biraz vaktiniz olacaktır. Sonrasında Uzun Liman' a geçilir ve burada demir atılır. Biraz da burada vakit geçirdikten sonra akşam yemeği ve geceleme için Ayında Koyu'na doğru hareket edilir.

İlk hareket Sedir (Kleopatra) Adası'na yola çıkarak yapılır. Zamanında kumları Kleopatra için Mısır' dan getirtildiği söylenen, eşsiz kumsalı ve tarihi kalıntıları burada geçireceğiniz zamanı unutulmaz kılacaktır. Öğleden sonra Karacasöğüt’e doğru yola çıkılır ve burada demirlenir.

Yüzerek başladığınız bir sabahın ardından öğle yemeği için çam ağaçları ile çevrili bir Löngöz Koyu'na demir atılır. Sonrasında Tuzla Koyu’na hareket edilir. Akşam yemeği ve geceleme bu turkuaz renkli güzel koyda yapılır.

Erken saatlerde Kargılı Koyu’na (Molla İbrahim Koyu) varılır, muhtemelen uyandığınızda çoktan buraya varmış olacaksınız. Öğle yemeğinden sonra Kisebükü’ne (Alakışla Bükü) hareket edilir. Mazı köyü sınırları içinde olan Kisebükü arkeolojik bir sit alanıdır. Geceleme çam kokulu bu bakir koyda yapılır.

Kahvaltıdan sonra Bodrum' a 6 mil mesafede olan Pabuç Burnu’ na geçilir. Teknelerin demir atmasına müsait lan bu koyda misafirlerimiz dilerlerse karaya çıkarak çevreyi keşfedebilirler. Beş çayı için Yalıçiftlik Koyu’ na hareket edeceğiz. Sonrasında  Bodrum Limanı’na doğru geri dönüş yoluna geçilir. Geceleme ve akşam yemeği Bodrum Limanı’nda yapılır. Ertesi sabah kahvaltıdan sonra tekneden ayrılış vakti.

Sizi Arayalım

İlan Ara

Important Yachting