Marmaris - Fethiye - Marmaris

Marmaris - Fethiye - Marmaris

Marmaris'ten Fethiye'ye mavi ve yeşilin en güzel tonları

Tekneye yerleşip, ekibimizle tanıştıktan sonra dilerseniz kısa bir liman turu yapabilirsiniz. Marmaris yeşil doğası ve ışıl ışıl görüntüsüyle kalbinizde ayrı bir yer kaplayacaktır. Akşam yemeği ve geceleme için yakınlardaki muhteşem koylardan birini tercih edeceğiz ve sabah erkenden siz uyurken Ekincik Körfezi' ne doğru yola çıkmış olacağız.

Sabah gözlerinizi seyir halinde olan teknede açmak ne kadar heyecan verici değil mi? Ekincik ve Dalyan bölgelerinde görmeye değer pek çok yer vardır. Opsiyonel şehir turlarına katılarak Caretta - Caretta ( İztuzu ) Plajı, Kaya Mezarlarını da görebilmeniz mümkündür. Bütün gün yeni keşiflerde bulunacağınız, turistik açıdan zengin değerler taşıyan bu bölgeyi tanımaktan keyif alacaksınız. Akşam yemeği ve geceleme Ekincik'te olacaktır.

Ölüdeniz'de sabah gözlerinizi açar açmaz denizle kucaklaşabilirsiniz. Siz denizin keyfini çıkarıp tekneye döndünüğüzde  zengin kahvaltınız sizi bekliyor olacak. Kahvaltı sonrası sahilde yürüyüş ve Ölüdeniz'in eşsiz doğası size iyi gelecektir. Ölüdeniz yeryüzündeki cennet olarak tanımlanan bir doğa harikasıdır. Kıyıya doğru uzanan yemyeşil çam ormanları ile kucaklaşan turkuaz serin sular gün batımlarında inanılmaz bir görsel şölendir.
Paraşütle atlamak isteyenler 1975 mt yükseklikte yer alan Babadağı'nın doruklarından bu deneyimi yaşayabilirler. Öğle yemeğine kadar buradayız bir sonraki durak Gemiler Adası. Gemiler Adası da oldukça popüler bir yerdir, denizin içinde bile yer alan pek çok Bizans dönemi kalıntıları ilginizi çekebilir. Akşam yemeği molası ve konaklama burada yapılacak .

Bu sabah kahvaltınızı Turuçpınarı'nda yapacaksınız, yüzme molasının ardından Fethiye' deyiz, akşam yemeği ve geceleme için Fethiye yakınlarında muhteşem bir koyda olacağız.

Büyüklü küçüklü 5 adacıktan oluşan Yassıca Adalar teknelerin en uzun süre kaldıkları yerdir. Güney – Kuzey yönünde uzanır. Bu bölge çeşitli su sporlarının yapıldığı bir çeşit eğlence merkezidir. Birbirlerinden dar boğazlarla ayrılmış olan adaların arasında her dönemeçte muhteşem bir güzellikle karşılaşabilirsiniz. Hatta şansınız yaver giderse mehtaplı bir geceye denk gelir ve bu doyumsuz güzelliği içinize çekersiniz. Büyüleyici bir güzellik , buradan ayrılmak her seferinde çok zor oluyor.
Sonraki rota Tersane Adası, burası mübadele sonrası boşaltılmış eski bir Rum Köyüdür. İçinde bir çok tarihi kalıntının da yer aldığı ada, dar bir girişe sahip, denizi oldukça sakin olduğundan adeta doğal bir tersane gibidir. Teknelerin konaklamadan geçmediği bu köşeyi de gördükten sonra yeni rotalara hazırız. Ve Bedri Rahmi Koyu, ressam Bedri Rahmi' nin zamanında görüp aşık olduğu bu diyar ressamın bir kaya üzerine yaptığı balık resmi nedeniyle bu isimle anılıyor. Koyun girişinde bu kaya size hoş geldiniz diyecektir. Doğal güzelliği ve tarihsel dokusu ile büyüleyici yerlerden biridir.

Kahvaltıdan sonra Manastır’a doğru çıpa kaldırıyoruz, yeni bir cennet köşe. Öğle yemeği ve yüzme molası Manastır Koyu’nda. Suyun içinde antik kalıntıları bulunan eski bir hamam nedeniyle yörede Cleopatra veya Batık Hamam Koyu olarak tanınıyor. Buraların tadına gün boyunca vardıktan sonra akşam yemeği ve geceleme için Ağa Limanı’na demir atıyoruz.

Marmaris'e yakın olan Kumlubük'ün kristal sularında şnorkel yapabilirisiniz. Kumlubük'ün o eşsiz, sakin, doğal güzelliğinin sizi sarmalamasına izin verin. Bu koyda gecelemek sizin için mükemmel bir deneyim olacaktır. Cennet adası ormanlarla kaplı bir yarımadadır, Yalancıboğaz yönünden yürüyerek adaya ulaşılabilir. Tepeden inanılmaz bir manzaraya merhaba demek için dilerseniz karaya çıkıp yürüyüş yapabilirsiniz ya da bu inanılmaz doğanın içine dalar ve denize atlarsınız. Hatta  şansınız varsa yüzerken belki size yunus balıkları eşlik eder kim bilir?
Gece Marmaris'e inmemek olmaz, nefis yemeklerin sunulduğu birbirinden nezih restoranlarını ve çeşit çeşit içeceklerini tadabileceğiniz barlarına da bir göz atın deriz. Sabah erkenden Vira bismillah Marmaris Limanı diyoruz.

Sizi Arayalım

İlan Ara

Important Yachting