Bodrum - Hisarönü - Bodrum

Bodrum - Hisarönü - Bodrum

Bodrum' dan başlayarak Hisarönü Körefezi' ne kadar varan eşsiz bir rota.

Misafirler öğleden sonra tekneye yerleşirler. Turun ilk servisi akşam yemeği ile başlar. Bodrum' u daha önce görmeyen misafirlerimiz yemek vaktine kadar küçük bir şehir turu yapabilirler. Bodrum eğlence hayatı, deniz, kum, güneş dışında aynı zamanda tarihi dokusuyla da görülmeye değer bir yerdir. Dierseniz de yemeğe kadar teknede dinlenebilirsiniz. Geceleme Bodrum Limanı'nda yapılır. 

Kahvaltıdan sonra tur programı ve tekne hakkında da temel bilgiler verildikten sonra Sabah erken saatlerde Datça yarımadasının Akdeniz'e bakan kısmında yer alan Palamutbükü’ne doğru yola çıkılır. Öğle yemeği ve koyun tadını çıkarabileceğiniz yüzme molasından sonra İnceburun’ a doğru yola çıkılır. Geceleme burada yapılır.

Kahvaltıdan sonra hemen Aktur Koyu'na hareket edilir. İlk durağımız Hisarönü tarafında bulunan Bencik Koyu; dar girişinden geçtikten sonra inanılmaz bir manzarayla karşılaşacağınız özel bir koydur. Burada akşam yemeği ve geceleme yapılır.

Sabah kahvaltısının ardından yüzme molası için Emel Sayın Koyu'na demirlenir. Sonrasında Orhaniye’ye hareket edilir ve öğle yemeği burada yenilir. Sahilden denizin içine doğru denizden yürüyebildiğiniz kum yolda unutulmaz fotoğraflar çekebilirsiniz. Ayrıca bölgedeki tarihi kalıntıları da gezebilirsiniz. Akşam yemeği ve geceleme Selimiye’de yapılacaktır.

Kahvaltı Dirsek Bükü' nde yapılır ve ardından yüzme ve öğle yemeği molası için Bozburun’a geçilir. Yatçılıkta önemli bir yeri olan bu belde halkı eskiden sünger avcılığı ile geçimini sağlardı. Günümüzde ise bunun yerine gulet tekneler inşa edilmeye başlanılmıştır ve Bozburun Guletleri sektörde adından söz ettirmektedir.  

Sabah Datça' ya doğru hareket edilir. Su, kumanya vb. ihtiyaçlar tedarik edilir. Akşam yemeği ve geceleme antik bir kent olan Knidos Limanı’nda yapılır. Antik çağlarda uzak diyarlardan gelen gemicilerin ve Arap tacirlerin uğrak yeri olan şehirdeki kalıntıları sahilde kısa bir yürüyüş yaparak görebilirsiniz.Erken saatlerde Karaada’ ya doğru harekete geçilir. Kahvaltı ve yüzme molası için Poyraz Limanı’nda yapılır. Burası adanın kuzey tarafında turkuaz mavi sulara sahip eşsiz bir koydur.
Akşam yemeği ve geceleme için Bodrum Limanı’na doğru çıpa kaldırıılır ve geceleme burada yapılır.

Ertesi sabah kahvaltıdan sonra veda zamanı.


Sizi Arayalım

İlan Ara

Important Yachting