Fethiye - Göcek - Fethiye

Fethiye - Göcek - Fethiye

Fethiye - Göcek - Fethiye Haftalık Mavi Yolculuk Rotası

Güne güzel bir tekne kahvaltısı ile başlayıp rotayı Ölüdeniz'e çeviriyoruz bu muhteşem coğrafyaya hayranlık duymamak mümkün değil, geceyi Gemiler Adasında geçireceğiz. Fethiye Körfezi'nin güney ucunda yer alan bu ada üzerinde Bizanslılardan kalma kilise kalıntılarını görebilirsiniz.


Adanın karşısındaki Gemiler Koyu ve Gemiler Vadisi bir doğa harikasıdır. Burası 1. Derece Doğal sit alanı ve açık hava müzesi olduğundan giriş ücretlidir. Dilerseniz muhteşem manzarayı görmek için adanın zirvesine doğru tırmanışa geçebilirsiniz. İddia ediyoruz zirveye vardığınızda manzara sizi büyüleyecektir. Burada kilise kalıntıları arasında kısa bir dinlenme molası verebilirisiniz fotoğraf makinenizi unutmadınız değil mi? Bu eşsiz manzarayı kareye almalısınız, arkadaşlarınızda görmeli. Mola bitti artık teknemize dönmek için inişe geçiyoruz. Sonunda tekneye varıyoruz,bir yorgunluk içkisi fena gitmez. Teknemizin demir attığı koy bir harika. Deniz turkuaz rengi, Sarı yosunlar ile birlikte muhteşem bir görsellik oluşturuyorlar. Bu arada yörede gözleme yapan bayanları boş geçmeyin mutlaka tadına bakın deriz.
Belki hayatınızdaki ilk çikolatalı gözlemeyi burada yiyeceksiniz. Çikolatalı gözlemeyi en çok alman turistler tercih ediyorlar. Gecelemeyi bu koyda yapacağız ve sabah üzülerek bu güzelim koya ve adaya veda ediyoruz sonraki rotamız Hamam Koyu.

Sabah kahvaltı sonrası biraz yüzme molası ve Hamam Koyu'na doğru çıpa kaldırıyoruz. Bu koyda denizin içinde eski hamam kalıntılarını görebilirsiniz. Öğle yemeği sonrası yüzmek, dinlenmek ve gün batımı sohbetleriniz sonunda sizi nefis donatılmış bir masada akşam yemeği bekliyor olacak. Geceyi burada, tarihle iç içe geçiriyor olmak müthiş bir deneyim olacaktır.

Büyüklü küçüklü 5 adacıktan oluşan Yassıca Adalar teknelerin en uzun süre kaldıkları yerdir. Güney – Kuzey yönünde uzanır. Bu bölge çeşitli su sporlarının yapıldığı bir çeşit eğlence merkezidir. Birbirlerinden dar boğazlarla ayrılmış olan adaların arasında her dönemeçte muhteşem bir güzellikle karşılaşmak mümkündür. Biraz da şansınız yaver giderse, mehtaplı bir geceye denk gelebilirsiniz bu doyumsuz güzelliğin keyfini çıkabilirsiniz.
Geceyi burada geçireceğiz. Büyüleyici bir güzellik, buradan ayrılmak her seferinde çok zor oluyor ama sabaha farklı bir rotaya doğru yelkenler fora.

Geceyi burada geçireceğiz. Büyüleyici bir güzellik, buradan ayrılmak her seferinde çok zor oluyor ama sabaha farklı bir rotaya doğru yelkenler fora.

Ressam Bedri Rahmi' nin zamanında görüp aşık olduğu bu diyar, ressamın bir kaya üzerine yaptığı balık resmi nedeniyle bu isimle anılıyor. Koyun girişindeki bu kaya size hoş geldiniz diyecektir. Doğal güzelliği ve tarihsel dokusu ile büyüleyici yerlerden biridir.

İşte yine veda zamanı, daha önceki kararlaştırmamıza göre Göcek limanı ya da Fethiye' de yolculuğumuz son buluyor. Son kez teknede yapılan kahvaltı biraz buruk geçti ancak inanılmaz güzellikteki eşsiz koyları görmenin mutluluğu yüzünüze vuruyor ve bu her şeye değer.
Veda etmeyelim, seneye görüşmek üzere ...

Sizi Arayalım

İlan Ara

Important Yachting