MAVİ YOLCULUK

MAVİ YOLCULUK

Mavi Yolculuk, mavi ve yeşilin bir arada buluştuğu koylarda geçirilen muhteşem bir tatil şeklidir. 

MAVİ YOLCULUK

 "Mavi Yolculuk" kavramı, Türk Edebiyatı' nın önemli şahsiyetlerinden Cevat Şakir Kabaağaçlı ile özdeşleştirilebilir desek yanlış olmaz aslında. 'Halikarnas Balıkçısı' olarak bilinen Cevat Şakir, politik düşünceleri sebebiyle 1962 yılında Bodrum' a sürgüne gönderilmiş ve zamanla bölgeye beslediği hayranlık giderek arttmıştır. Giderek artan bu hayranlığı zamanla meraka dönüşmüş ve Bodrum'un kültürel tarihini araştırmaya başlamıştır. Ve sonunda bir sünger avcısının 'Yatağan' adlı kayığını kiralayarak, mitolojik hikayelerde geçen bu bölgeleri tekrardan keşfetmek üzere denize açılmıştır. Böylece günümüzde  'Mavi Yolculuk' kavramı doğmuş ve günümüze kadar gelişerek gelmiştir.

 Mavi yolculuk rotaları Bodrum, Gökova, Marmaris, Göcek, Fethiye, Antalya - Kekova Yarımadasındaki eşsiz güzellikteki koyları kapsamakla beraber, güneşi, denizi ve tarihi aynı anda yaşamaktır.

MAVİ YOLCULUK
MAVİ YOLCULUK

 Mavi yolculukta kiralama genelde haftalık hesaplanır. Yedi gün yani 1 hafta genelde minimum charter süresi olarak kabul edilir ve rezervasyonlar cumartesiden cumartesiye oalcak şekilde ayarlanır. Yatın haftalık fiyatı yediye bölünerek gün fiyatı bulunur ve 7 günden fazla olan kiralama söz konusu ise, kira suresi gün sayısı ile çarpılarak hesaplanır. Bazı yatlarda 7 günden daha az Charter mümkün olmaktadır ve düşük sezon dönemlerinde birkaç günlük turlar da mümkündür. İlk gün öğleden itibaren Charter suresi başlar ve son gün sabah kahvaltıdan sonra biter. 

 Yüksek sezon fiyatları en popüler charter dönemleri olan Temmuz / Ağustos için geçerlidir. Orta dönem Haziran ve Eylül ayları, düşük sezon fiyatları ise Mayıs ve Ekim aylarıdır.

MAVİ YOLCULUK
MAVİ YOLCULUK

 Uygun Yat seçimi misafirlerin mavi yolculuk süresi, kişi sayısı, teknenin kiralanmak istendiği tarih ve tabi ki sizin bütçenize göre değişmektedir. Daha önce böyle bir tatil tecrübeniz olmadı ise ve hiçbir fikriniz yoksa hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz. Important Yachting olarak size en uygun alternatifleri suncağımızdan emin olabilirsiniz.

Sizi Arayalım

İlan Ara

Important Yachting