Şartlar & Koşullar

Şartlar & Koşullar

1. Bu internet sitesindeki tüm tatiller aşağıdaki şartlara tabi olarak satılmaktadır.

2. Sözleşmenin üzerinde ismi olan kişi tarafımızca grup lideri olarak kabul edilecektir ve bundan dolayı aşağıdaki koşul ve hükümleri kendisi ve rezervasyon listesindeki tüm kişiler için kabul etmiş olan kişidir.

3. Tüm fiyatların güncel hali internet sitesinde yayınlanmaktadır. Burada yayınlanan bilgiler en son güncellenmiş halleridir. Herhangi bir tazminat ya da geri ödeme yükümlülüğü olmaksızın; sitede yayınlanan servisleri, turları, fiyatları ya da gezi araçlarını değiştirme hakkımız saklıdır.

4. Rezervasyon sadece tur fiyatının tamamı ya da %40 ön ödeme bedeli Important Group Travel tarafından alındığı zaman kesinlik kazanmaktadır. Kira bedelinin herhangi bir bölümünün, daha önce belirlenmiş olan tarihte ödenmemesi gibi bir durumda, Important Group Travel ilgili tatil için yapılan sözleşmeyi iptale ve ödenmeyen bölümleri tazminat bedeli saymaya yetkilidir.

5. Tekne içinde sigara içmek kesinlikle yasaktır bu konuda hassas davranmanız önemle rica olunur. Güvertede sigara içilebilir fakat rüzgârlı havalarda dikkatli olunması ve herhangi bir istenmeyen durumla karşılaşılmaması için azami özen gösterilmesi rica olunur.

6. Yat sadece turistik gezi amacı ile kullanılabilir. Yasa ve yönetmeliklere uymazlık sonucu yata el konulması durumunda kiracının elde ettiği haklar saklı kalmak kaydı ile iş bu sözleşme derhal iptal edilir. Yata Türk yasalarına göre taşınması ve kullanılması yasak olan eşya ve maddeler alınmaz. IMPORTANT GROUP TRAVEL’ ın yazılı onayını almadan söz konusu yat KİRACI tarafından başkasına kiralanamaz.

7. Açıkça daha önceden beyan edilmedikçe, fiyatlara hiçbir müşterimiz için sigorta dahil değildir. Bundan dolayı, müşterilerimize sağlık sigortası (hastalık & kaza), bagaj kaybı/çalıntısı, hırsızlık, iptaller gibi durumlar için kendi sigortalarını yaptırmaları tavsiye edilir. Tur sırasında söz edilen durumların oluşması halinde, Important Group Travel herhangi bir masrafta taahhüt altına girmiş olmayacaktır. Herhangi bir geri ödeme gibi bir sorumluluk altında da olmayacaktır.

8. Important Group Travel’ ın sorumlulukları sınırlıdır. Important Group Travel programdaki herhangi bir gecikme ya da değişiklikten, ekipman veya makinaların bozulmasından, grev, soygun, bagaj kaybı/çalınmasından, gulet konaklaması sırasında oluşan herhangi bir zarardan, yemekten, savaş veya terör olaylarından (tehdit-gerçek), hava şartlarından ya da ilgili herhangi bir konudan dolayı hiçbir şartta sorumlu tutulamaz. Bu tip kayıplar ya da masraflar müşteri tarafından kabul edilmek durumundadır. Firmamız yine de bu konularda haklarınızı korumayı ilke edinmiştir ve gereken ilgiyi ticari ahlaka uygun şekilde gösterecektir.

9. Important Group Travel seyahat acentesinin gezilerin, yat konaklamalarının vb. tatillerin herhangi bir bölümünde, herhangi bir zaman değişiklik yapma hakkı saklıdır. Belirtilen fiyatları, yakıt fiyatları ya da benzer ürünlerin fiyatlarında yapılan artışlar, döviz kurundaki değişiklikler gibi durumlar karşısında değiştirebilir. Böyle bir durumda, yolcularımız ekstra oluşan fiyatı da ödemek zorundadır.

10. Yolcularımızda oluşacak herhangi bir memnuniyetsizlik halinde, misafirlerimizin tur süresince acilen şikayetlerini Bodrum’ da bulunan Important Group Travel ofisine iletmelerini öneririz. Böylece yetkililerimiz soruna acil çözüm alabileceklerdir. Sonradan yapılacak olan şikayetler kabul edilmeyecektir.

11. Gezi süresince, tuvalet kağıtları mutlaka çöp sepetine atılmalıdır. Tuvaletlere yabancı madde atılmamasına özen gösterilmelidir. Servis botları, su sporları ekipmanları vb. ekipmanlar kaptan bilgisi olmadan kullanılmamalıdır. Bu bilgiler tur öncesi tekrardan size hatırlatılacaktır. Yine de bu sebeplerden dolayı tekne veya tur programında oluşabilecek aksaklıklardan acentemiz sorumlu olmayacaktır.
12. Yatı kiralayan misafirlerin belirtilen tarihlerde yatı teslim almaması durumunda, KİRACININ Yatı kullanıp kullanmamasının ispatına gerek görülmeksizin yapılmış olan ödemeler üzerinde IMPORTANT GROUP TRAVEL hak sahibidir.
13. IMPORTANT GROUP TRAVEL’ ın yazılı onayı alınmadan KİRACI sözleşmede belirtilmiş olan kişi sayısından fazla davetli kabul edemez. Belirlenen sayının üstünde davetli söz konusu olduğunda IMPORTANT GROUP TRAVEL’ ın ek bir ücret talep etme hakkı saklıdır. Misafir sayısının yasal kapasiteyi geçmemesi gerekmektedir.

14. Türk karasuları haricinde, Yunan adaları için, pasaport ve Misafirlerin uyruğuna bağlı olarak vize gerekmektedir. Ayrıca, Yunan adaları liman ve acente masrafları ve varsa ekstra yakıt farkları fiyata dâhil değildir. Yunan adalarına giriş çıkış işlemleri normal gümrük işlemleri prosedürüne uygun olarak yapılır. Tura katılacak olan tüm misafirlerin tur tarihinden en az 3 gün öncesine kadar Pasaport bilgileri (İsim Soy isim, Pasaport numaraları, Doğum tarihleri gün ay yıl olarak ve Schengen vizesi bulunan sayfanın resimleri tarafımıza iletilmelidir.) Pasaport ve Vize koşulları için uygun pasaport sürelerini ve diğer koşulları misafirlerimizin gerekli kurumlardan doğru bilgileri alarak vize başvurusunda bulunmalarını tavsiye ederiz. Kiralanan teknenin tur tarihinin bitiminden bir gün öncesi saat 17.00’ a kadar Türk gümrüğüne girip, giriş işlemlerinin yapılmış olması gerekmektedir. Türkiye’ye giriş yapıldıktan sonra hava şartlarına uygun bir koya geçilerek son gece geceleme ve son sabah kahvaltınızı dışarda yapıp teknelerimizin saat 09:30’ da limana yanaşmış olması gereklidir.

15. KİRACI yatı sözleşmede belirtilmiş olan teslim tarihi günü, sözleşmede belirtilmiş olan varış limanında en geç saat 09:30’ da hiçbir borç ve yükümlülük taşımaz durumda, bütün teçhizatı ile kiralayan firmaya geri verecektir (Misafirlerin isteği ve teknenin müsait olması durumunda ekstra kiralama süresinin ücreti ödenerek ve IMPORTANT GROUP TRAVEL’ ın izni alınarak tur süresi uzatılabilir). KİRACI kaynaklı herhangi bir gecikme halinde her gün için IMPORTANT GROUP TRAVEL iki misli ücrete hak kazanır.

16. Bu internet sitesinde beyan edilen bilgiler, bizim kanaatimize göre doğrudur. Ancak oluşacak herhangi bir yanlışlıktan dolayı hiçbir sorumluluk kabul edilmemektedir.

Sizi Arayalım

İlan Ara

Important Yachting