Teknede Yaşam

Teknede Yaşam

 Aileniz ya da çocuklarınız ile beraberseniz, daha sakin koylarda durmayı, denize girmeyi ve dinlenmeyi tercih edebilirsiniz. Maske ile dalış yaparak sualtındaki güzellikleri görebilir ya da ormanda, yerleşim yerlerinde veya tarihi mekanlarda yürüyüşe çıkabilirsiniz. Kitap okuyarak dinlenebilir ya da bilgisayarınızla çalışmayı tercih edebilirsiniz.

 Arkadaşlarınızla birlikteyseniz müzik eşliğinde, birkaç kadeh içki ile mangal keyfi yapabilir, akşamları tercihen bir limanda geçirip, alışverişe ya da eğlenmeye gidebilirsiniz. Tekneler günde ortalama 3-4 saat seyir yapıp, birkaç değişik koyda durabilir. Kaptanınız isteklerinize uygun bir program hazırlayarak, tatilinizin güzel geçmesi için elinden geleni yapacaktır.

Teknede Yaşam

Teknede Elektrik

 
Bütün tekneler limanlarda oldukları sürece 220 Volt Elektrik sağlayabilmektedir. Prizler Avrupa standardındadır. Geldiğiniz ülkenin prizleri farklı ise, adaptör getirilmesi tavsiye edilir. Birçok teknede günde birkaç saat çalıştırılan jeneratör bulunduğundan, cep telefonu, bilgisayar ve kameralar şarj edilebilir.

Tur Rotaları ve Limanlar


Tur rotası ve limanlar, genelde misafirler tarafından önceden belirlenmiş rotalar arasından seçilir. Ama mümkün olduğu taktdirde misafirler gitmek istedikleri farklı liman ve koylar hakkında firmamızı bilgilendirerek, rotalarda değişiklik yaptırabilir ve bu sayede belirlenen yeni rota da sözleşmede belirtilmiş olur. Eğer tur, misafir isteğiyle sözleşme içinde belirtilen bitiş limanı dışında, farklı bir limanda biterse bitiş limanına dönüş masrafları ayrıca misafirler tarafından ödenmelidir

Teknede Yaşam
Teknede Yaşam

Seyahat Sigortası

Tüm tekneler sigorta altındadır ve bu sigorta üçüncü şahısları da kapsamaktadır. Sigorta seyir esnasında oluşabilecek teknedeki yaralanmalara istinaden tıbbi giderleri veya kaza sebebiyle oluşabilecek zararları karşılamaktadır. Buna rağmen, sigorta tekne dışında oluşabilecek herhangi bir zarar veya kaybı karşılamaz. Bu yüzden misafirlerimize tekne dışında yaşanabilecek olumsuzluklara önlem olarak seyahat, sağlık, kaza, tur iptali veya bagaj kaybını ve seyir kesintisini de kapsayacak bir sigorta yaptırmalarını öneririz.

Teknede sigara içmek


Güvenlik nedeniyle, kabinlerinde ve iç mekanlarda sigara içmek kesinlikle yasaktır ancak kaptan tarafından müsait olduğu teyit edilen yerlerde sigara içilebilir, bu da genelde dış mekânda olmaktadır. Karada yasal olmayan maddeler yat içerisinde de yasaktır.

Teknede Yaşam
Teknede Yaşam

Yanınızda Getirmeniz Gereken Eşyalar


Rahat ve hafif kıyafetler, akşam için bir hırka, gündüz için şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, şort, mayo, tişört, kitap tur boyunca ihtiyaç duyacağınız eşyalar olabilir. Tekne üzerinde genellikle çok fazla kıyafet değiştirilmediği için, küçük bir bavulla sadece en gerekli eşyaları almanız tavsiye edilir. Ayrıca havlular teknelerde standart olarak bulunmaktadır.


Sizi Arayalım

İlan Ara

Important Yachting